Czas wolny a używki

Każdy z nas może się uzależnić, bo tak jesteśmy skonstruowani. Wystarczy mieć problem albo okazje i już znajdzie się ktoś, kto poczęstuje nas narkotykami albo alkoholem. Różnica polega jednak na tym, że jedna osoba uzależnia się szybciej, a inna wolniej. Różnimy się od siebie i dlatego tak to wygląda.

Narkotyki

To problem coraz większej ilości osób na całym świecie. Kliniki zajmujące się leczeniem uzależnień mają coraz więcej problemów. Wszystko zaczyna się od palenia marihuany, która niby nie jest szkodliwa, ale to wszystko jest teorią. W pewnym momencie robi się problem, bo nasz organizm przyzwyczaja się do marihuany i chce czegoś więcej. Przydałoby się coś mocniejszego i w ostatecznym rozrachunku taka osoba zaczyna interesować się heroiną, a z tego nie można łatwo wyjść. Na pewno nie wyjdzie się samemu i trzeba mieć tego świadomość. Bez względu na to jaki ktoś jest mocny, to sam sobie nie poradzi. To jest silniejsze od nas samych i dobre chęci tutaj nie wystarczą. Tylko pomoc specjalistów i leczenie farmakologiczne jest wstanie pomóc narkomanowi. Niestety walka będzie trwała przez całe życie i tylko od uzależnionego będzie zależało czy wyjdzie z nałogu. Im dłużej się zwleka z odwykiem tym trudniej wyjść z nałogu.

Uzależnienie od alkoholu

Wydawać by się mogło, że alkohol jest lepszy od narkotyków, ale to nie jest prawdą. Alkohol niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Na początku tego nie widać, a kiedy się zobaczy jest za późno. Osoba uzależniona bardzo często budzi się na ulicy bez pracy, pieniędzy i rodziny. Szanse zostały wykorzystane i rodzina dała sobie spokój. Jedni odbijają się od dna kiedy już na nim się znajdą, a innym to odpowiada i nie widzą problemu. Mało tego posądzają i oskarżają wszystkich, ale nie siebie. Uzależnić można się bardzo szybko, ale wyjść z nałogu nie będzie można łatwo. Może to zająć miesiące ciężkiej pracy nie tylko alkoholiku, ale również lekarzy i rodziny.  Warto spróbować profesjonalnej pomocy takiej jak leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/detoks-alkoholowy/. Niekiedy trudno znaleźć tak zgrany zespół i alkoholik wraca do picia.

5 Responses to Czas wolny a używki

 1. Lambert pisze:

  Ciekawe, jednakże ogólnie to znam ciekawsze nowości.

 2. Zyta pisze:

  również wpisze komentarz. Szałowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

 3. Agata pisze:

  też wpisze komentarz. Szałowa stronka. Pozdrawiam

 4. Symeon pisze:

  W całości dobry wpis

 5. Gościmił pisze:

  Ciekawe, co o tym myślą inni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *