Gdzie na ferie zimowe?

Do najpopularniejszych kierunków zimowych wyjazdów turystycznych należą Alpy. Panują tam znakomite warunki do szlifowania jazdy na nartach czy snowboardzie. Luksusowe hotele i świetnie zorganizowane stacje narciarskie kuszą ofertą i polskich turystów. Nie trzeba jednak nigdzie wyjeżdżać z kraju, aby móc w pełni zakosztować tzw. białego szaleństwa.

Najpopularniejsze stoki i ośrodki narciarskie w Polsce

Polskie góry mogą być tak samo dobrym miejscem na spędzenie ferii zimowych, jak ośrodki we Francji, w Austrii, Szwajcarii czy we Włoszech, które znane są z narciarskich tradycji. Do najczęściej odwiedzanych kurortów zimowych w Polsce zalicza się Białkę Tatrzańską i Bukowinę oraz oczywiście Zakopane. Te tatrzańskie miejscowości w okresie od grudnia, a niekiedy już od listopada, do marca-kwietnia są oblegane przez polskich i zagranicznych turystów, którzy przyjeżdżają w dużej mierze po to, aby móc jeździć na stokach górskich na nartach lub desce snowboardowej.

Według Newsweeka, w rankingu najlepszych stacji narciarskich w Polsce przodują:

 • Białka Tatrzańska – najlepszy ośrodek narciarski dla rodzin,
 • Szrenica, Szklarska Poręba – dla zaawansowanych narciarzy,
 • Kasprowy Wierch – polecany snowboardzistom.

W Białce Tatrzańskiej atrakcje dla turystów są dostępne przez cały rok, a kusi ich m.in. Terma Białka. Można tam pojechać całą rodziną – w czasie ferii, na weekend na wiosnę, jesienią czy na dłuższy pobyt latem.

Co robić w Białce Tatrzańskiej?

Dla narciarzy i snowboardzistów w Białce Tatrzańskiej nie brakuje infrastruktury pozwalającej na uprawianie „białego szaleństwa”. W miejscowości tej znajdują się 2 stacje narciarskie – Kotelnica oraz Bania. Oba ośrodki współpracują ze sobą, tworząc jeden z największych i najbardziej popularnych w Polsce kompleksów narciarskich. Dla rodzin z dziećmi najbardziej polecane do nauki i rekreacyjnego szusowania na nartach będą łagodne stoki Bani. Niektóre trasy mogą pochwalić się homologacją FIS. Doświadczeni narciarze spragnieni wrażeń powinni wybrać się na trasy w Kotlenicy Białczańskiej i Jankulakowskim Wierzchu. Łączna ich długość wynosi 14 km, z czego ponad 70 procent stanowią trasy łatwe, oznaczone kolorem niebieskim i zielonym. Dla wygody narciarzy stoki wyposażono w trzy nowoczesne, ekspresowe kanapy 6-osobowe, które zawożą turystów na szczyt góry. Po nartach można wybrać się do ciepłych źródeł, czyli term w Termie Białce i tam zażyć relaksu.

5 Responses to Gdzie na ferie zimowe?

 1. Dobrosław pisze:

  To jest dobre!!!

 2. Rajmund pisze:

  Ciekawe, oczekuję na więcej.

 3. Harasym pisze:

  Wyśmienity arts

 4. Ursyn pisze:

  Zazwyczaj nie piszę komentarzy, jednak ten napis jest Naprawdę dobry.

 5. Roberta pisze:

  Zwyczajowo nie piszę komentarzy, jednak ten napis jest niezmiernie atrakcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *