Hiszpania – czy warto tam mieszkać?

Szczególnie wówczas, gdy zbliża się zima, Polacy są skłonni marzyć „Ach, gdyby tak mieszkać w cieplejszym kraju…”. A przecież marzenia nie są po to tylko, aby marzyć, lecz aby je realizować – wiedzą o tym wszyscy Ci, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę do Hiszpanii. Czy to kraj przyjazny Polakom? Czy warto tam zamieszkać – choćby na jakiś czas?

SŁONECZNY RAJ NA ZIEMI

Hiszpania pozostaje krajem bardzo często i bardzo chętnie wybieranym przez inwestorów na miejsce swojego przyszłego, stałego pobytu. Decydują o tym różne czynniki – także i indywidualne upodobania – ale przede wszystkim dosyć tanie (jak na europejskie standardy) apartamenty i domy, nowoczesna i sprawna infrastruktura, interesująca kultura tego kraju oraz cudowny, ciepły klimat, który sprawia, iż można cieszyć się latem cały rok.

Szczególnie zimy na wybrzeżu są łagodne i deszczowe – gdy u nas panuje minusowa temperatura, Hiszpanie mogą cieszyć się około 15 lub 20 stopniami Celsjusza. Na Costa del Sol można naliczyć średnio 325 słonecznych dni w roku – to marzenie każdego zmarzlucha, który pragnie na stare lata odpocząć nad ciepłym brzegiem morza, rozkoszując się doskonałym widokiem (a widoki są naprawdę magiczne), jak też każdego młodego człowieka, który pragnie szaleć wieczorem na plażach, bawiąc się wraz z pogodnymi Hiszpanami do białego rana.

Na wybrzeżu Costa del Sol (co dosłownie znaczny „Słoneczne Wybrzeże”) można spacerować wieczorami, zażywać kąpieli morskich, opalać się na piaszczystych plażach, odwiedzać zabytki i atrakcje regionu (między innymi słynne jaskinie Cueva de Nerja), jak również założyć własny biznes turystyczny. Praca w Hiszpanii byłaby zresztą spełnieniem marzeń każdego Polaka – pracuje się od 8 lub 9 do około 20, ale w środku dnia obowiązuje przerwa na sjestę, która jest przez wszystkich bezwzględnie przestrzegana. Mniej więcej od 13.30 do 17 każdy pracownik ma wolne.

MIESZKANIA I DOMY W HISZPANII

Chętnych na zakup nieruchomości w Hiszpanii – szczególnie na Wybrzeżu Słońca – nie brakuje. Jeśli myślimy o tym poważnie, dobrze jest wybrać takiego pośrednika nieruchomości, który zapewni najbardziej fachową obsługę, przeprowadzi nas przez wszystkie etapy dokonywania transakcji, a następnie pomoże zaaklimatyzować się w nowym miejscu zamieszkania.

Tak właśnie działa Agnes Inversiones, firma działająca w branży nieruchomości już od niemal 10 lat. Domy w Hiszpanii Agnes Inversiones są przestronne i jasne, a w razie potrzeby firma pomaga w przeprowadzeniu ewentualnego remontu, zatrudniając przy tym najlepszych fachowców i dekoratorów. Dzięki niej można także między innymi zapisać się na kurs hiszpańskiego lub zwiedzić dokładnie okolicę, w której od teraz będzie się mieszkać.

Kto nie myśli wyprowadzać się z Polski na stałe, może też wynająć dom na hiszpańskim wybrzeżu – i wracać tam co roku, by naładować akumulatory na następne miesiące pracy. Czy warto? Oczywiście, że tak – tysiące zadowolonych mieszkańców mówią same za siebie.

2 Responses to Hiszpania – czy warto tam mieszkać?

  1. Kanty pisze:

    Przyciągające, ale generalnie to znam bardziej interesujące wiadomości.

  2. Madlena pisze:

    Interesujące, lecz generalnie to znam bardziej interesujące nowiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *