Jak skorzystać z ubezpieczenia na wakacjach?

Ubezpieczenie to jedna z podstawowych rzeczy, o których zazwyczaj pamiętamy przed wyjazdem. Często zdarza się jednak, że nie wiemy jak z niego skorzystać, albo co konkretnie nam przysługuje. Zatem wyjaśniamy wątpliwości.

Przed wyjazdem pamiętajmy o tym, że by móc cieszyć się upragnionym urlopem w pełni dobrze jest się zabezpieczyć. Przed czym? Przed tym, aby oprócz zakupionych pamiątek nie przywieźć wielkiego rachunku za gips, leki, badania medyczne, itd. Ubezpieczenie na wakacje powinniśmy wykupić przed wyjazdem, prześledzić dokładnie jego warunki, zapisać sobie (najlepiej nie tylko w komórce) nr polisy i kontaktowy do ubezpieczalni. Dane te będą potrzebne, aby skorzystać z ubezpieczenia.

Wypadek, choroba, złamanie – co robić?

Należy odszukać spakowane i zapisane uprzednio dane z polisy – jej numer i numer telefonu alarmowego do ubezpieczalni. Jeżeli wymagamy pomocy lekarskiej, powinniśmy natychmiast po zdarzeniu wykonać telefon do ubezpieczyciela. Nie można robić nic na własną rękę – przyjmować leków, jechać do szpitala, itd., bo może to skutkować tym, że ubezpieczyciel nie wypłaci nam pieniędzy. Czasem jest tak, że w danym miejscu są np. trzy szpitale, a ubezpieczalnia ma podpisaną umowę z jednym z nich, dlatego warto zadzwonić wcześniej, by wiedzieć gdzie się udać.

Co zrobi ubezpieczyciel?

Powie przede wszystkim, gdzie jechać. Zorganizuje wizytę lekarską w najbliższej placówce. Jeżeli będzie to konieczne zamówi transport medyczny do szpitala, a później ewentualnie do kraju. Pokryje też koszty leczenia, zakwaterowania osoby z rodziny (w przypadku hospitalizacji) lub powrotu do domu dziecka.

Co leży po naszej stronie?

Dokumentacja. To bardzo ważne, aby zbierać wszystkie dokumenty medyczne, rachunki, itd. Bez kompletnej dokumentacji możemy nie otrzymać zwrotu poniesionych przez nas kosztów. Po powrocie do kraju należy wszystkie te dokumenty dołączyć do odpowiedniego wniosku. Na tej podstawie ubezpieczyciel wypłaca należną nam sumę.

2 Responses to Jak skorzystać z ubezpieczenia na wakacjach?

  1. Wiktoryna pisze:

    Interesująca strona, pozdrówka!

  2. Salomea pisze:

    Interesujące, ale ogólnie to znam ciekawsze nowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *