Opony zimowe w zimowej Turystyce

Polacy mają w tej kwestii najwięcej do powiedzenia. Od lat na forach internetowych można znaleźć wiele opinii zwolenników jak i przeciwników opon zimowych. Raczej nie da się zwolenników przekonać, że opony są niepotrzebne tak samo jak przeciwnicy nigdy takich opon nie będą chcieli zakładać. Trudno powiedzieć czy w najbliższym czasie nie będzie ustawy, która odgórnie nakazuje każdemu zakładać opony zimowe, bo już takie glosy były w tamtym roku.

Wady opon zimowych

Niemcy wzięli na testy bardzo dobrej jakości opony zimowe i wyszło na to, że jeśli na drodze jest tak zwana breja i dużo śniegu to ich właściwości są o wiele gorsze jak zwykłych letnich opon. To dało kartę przetargową zwolennikom letnich opon, ale wszystko ma swoje uzasadnienie. Mało, kiedy jeździmy w takich warunkach, a najczęściej, kiedy jest gołoledź opony letnie nie mają dobrego bieżnika i się mocno ślizgają. Ruszanie z takimi oponami pod wzniesienie to koszmar.

Zalety opon zimowych

Pierwsza ważna zaleta to poczucie bezpieczeństwa. Jeśli wiemy, że mamy dobrej klasy opony to, jeśli spadnie śnieg lepiej nam się jeździ. Ruszanie spod świateł jest o wiele łatwiejsze na oponach zimowych, ale trzeba tutaj podkreślić, że muszą to być prawdziwe opony zimowe, a nie nadlewki czy takie, które nie mają za wiele bieżnika. Takie naprawdę niewiele nam pomogą i ostatecznie nic dobrego z tego nie wyniknie.

Zdrowy rozsądek

Opony zimowe są bardzo potrzebne chociażby, dlatego że dawniej skład opon letnich był całkowicie inny. Dzisiejsze opony letnie mało, kiedy nadają się do jazdy na śniegu. Starsze były bardziej uniwersalne, dlatego można było na nich jeździć. Dzisiaj producenci poszli dalej i dzięki temu zwiększają swoje zyski robiąc opony typowo na sezon letni i zimowy. Warto również pamiętać o tym, że posiadanie opon zimowych nie zwalnia nas od myślenia. To, że mamy takie opony nie oznacza, że możemy jechać bardzo szybko nawet, jeśli się ślisko. Takie osoby zbierane są z drzew, które rosną blisko drogi każdej zimy.

Info: http://promo-opony.pl

2 Responses to Opony zimowe w zimowej Turystyce

  1. Borys pisze:

    Mała grupa nieznajomych teraz po drugiej stronie książę jeszcze kilka mostów szklanych i wzdłuż kilku ścieżek, aż doszli do ogrodu otoczonej wysokim żywopłotem.

  2. Serafina pisze:

    Odjazdowy art, jednakże odczytywałem bardziej ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *