Rodzaje butów marki Salomon

Salomon to znana na całym świecie firma produkująca obuwie, odzież oraz sprzęt sportowy dedykowany przede wszystkim tym osobom, które pokochały góry i dyscypliny sportu związane ze środowiskiem górskim – narciarstwo, trekking, biegi terenowe, snowboard czy alpinizm. Oczywiście produkty oferowane przez tę francuską markę mają również wiele innych zastosowań, a ich wysoka jakość zjednuje im kolejnych zagorzałych zwolenników.

Na szczególne uznanie zasługują zwłaszcza buty Salomon, których wszechstronność i różnorodność, a nade wszystko wysoka jakość sprawia, że są to jedne z najlepszych na rynku butów przeznaczonych do chodzenia po górach, uprawiania trekkingu, biegów przełajowych lub innych aktywności realizowanych w trudnych warunkach terenowych.

Ogólnie rzecz biorąc buty Salomon możemy podzielić na kilka kategorii – pomijając oczywisty podział na buty przeznaczone dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Pierwsza kategoria obejmuje obuwie zimowe. Druga buty trekkingowe. Trzecia obuwie przeznaczone do biegania, w tym do biegów terenowych. Czwarta pozostałe rodzaje obuwia sportowego, które mogą mieć niezwykle szerokie zastosowanie w wielu dyscyplinach sporu, w turystyce czy w zwyczajnej rekreacji.

Buty zimowe to chyba najszersza kategoria obuwia marki Salomon. Znajdziemy tu wiele niezwykle oryginalnych modeli butów, które ze względu na swoją charakterystykę, wytrzymałość i odporność na wilgoć, doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Przy siarczystych mrozach i przy obfitych opadach śniegu. Na śliskiej oraz mokrej nawierzchni. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie ich zastosowanie jest wskazane przez zimową aurę, na przykład na górskim szlaku.

Kolejna kategoria, w której buty Salomon na równi konkurują z innymi światowymi potentatami w produkcji obuwia, to buty trialowe, przeznaczone do biegania w trudnych warunkach terenowych. Ten specyficzny rodzaj obuwia zapewnia nie tylko wysoki komfort biegu po niezbyt równej nawierzchni, ale również, dzięki wytrzymałej i amortyzującej wstrząsy podeszwie, chroni stopę przed urazami. W tej kategorii znaleźć można buty przeznaczone do biegania po suchej lub śliskiej nawierzchni. Buty lżejsze i cięższe, z dodatkową osłoną stawu skokowego i kolcami, które zwiększają stabilność podczas biegu po śliskiej nawierzchni, a także inne liczne modle butów przeznaczone do biegów w różnych warunkach terenowych i pogodowych.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również specjalistyczne buty trekkingowe tej marki. Wysoka jakość tych butów zapewnia nie tylko bezpieczeństwo podczas wspinaczki i marszu po trudnym terenie, ale daje także poczucie komfortu i wygody nawet na najdłuższych dystansach. Wszystkie buty z tej kategorii cechuje dobra wytrzymałość, profil zapewniający podwyższoną stabilność stawu skokowego, podeszwa chroniąca przed poślizgnięciem czy materiał zapewniający wysoki poziom wentylacji.

4 Responses to Rodzaje butów marki Salomon

 1. Atanazja pisze:

  W weekend także o tym słyszałem, to zdoła być ciekawe.

 2. Narcyz pisze:

  Przyciągające, ale generalnie to znam bardziej interesujące wiadomości.

 3. Jonasz pisze:

  W sobotę też o tym słyszałam, to może być ciekawe.

 4. Wiwanna pisze:

  Na ogół nie piszę postów, lecz ten tekst jest Naprawdę ciekawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *