Rowerem przez całą Polskę

Dzisiaj ludzie bardzo często przemierzają Polskę wykorzystując tylko i wyłącznie do tego celu rowery. Jest to zdrowy i jednocześnie przyjemny sposób podróżowania zwłaszcza, jeśli chcemy zobaczyć większe miasta i małe malownicze miasteczka. Nie oszukujmy się przecież w każdym mieście znajduje się jakaś piękna trasa którą wypadało, by odwiedzić wystarczy tylko ja oznaczyć i ruszyć w drogę.

Porównanie między Polską a Europą

Jeśli rozmawiamy już o poziomie rozwoju ścieżek rowerowych to z pewnością pomiędzy Polską a Europą jest bardzo duża przepaść. Faktycznie nie ma w tym nic dziwnego większość ścieżek dostępnych w Polsce jest słabo rozwinięta i jest ich bardzo mało. Nawet, jeśli już występują to ich jakość pozostawia mimo wszystko wiele do życzenia. Pod względem widoków mamy jednak o więcej do zaoferowania. W Polsce nie brakuje malowniczych miejsc to bogactwo widoków oraz ciekawe miejsca, które warto odwiedzić i zapamiętać.

EuroVelo

Jest to sprawdzony i nowoczesny ogólnoeuropejski projekt Europejskiej Federacji Cyklistów. . Dzięki temu mamy do dyspozycji aż ponad 12 długodystansowych tras rowerowych, które przemierzamy mijając całą Europę.

Poznajmy Polskę

Po co mamy udawać się za granicę aby pojeździć rowerem, skoro możemy wykorzystać własne trasy, które potrafią być o wiele bardziej klimatyczne niż europejskie trasy, gdzie jedyną widoczną zaletą jest jakość przygotowania trasy. Oprócz tego w żadnym wypadku Europa nie może równać się z Polską.

4 Responses to Rowerem przez całą Polskę

 1. Ernesta pisze:

  W środę także o tym słyszałam, to może być ciekawe.

 2. Kain pisze:

  Doskonale atrakcyjny wpis

 3. Serafina pisze:

  Całkowicie atrakcyjny tekst

 4. Adela pisze:

  nadzwyczaj Ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *