Szczecin

Miasto Szczecin to bardzo zabytkowe miasto, które leży dzisiaj bezpośrednio nad rzeką odrą. Co ciekawe odwiedzając Szczecin liczymy, że znajdziemy tu sporo miejsc do opalania. Niestety, jeśli chodzi o miejsca do wylegiwania się to zwyczajnie ich nie ma. Miasto jednak może nam zaoferować coś zupełnie innego. Jeśli chcemy rozpocząć wycieczkę po tym klimatycznym miejscu to powinniśmy odwiedzić Wały Chrobrego. Z tego miejsca rozciąga się bardzo ciekawy taras widokowy, który ma długość około 500 m. Całość znajduje się na skarpie wzdłuż rzeki Odry. Co ciekawe miejsce to objęte jest ochrona dzięki wpisowi w rejestrze zabytków nieruchomych.

Sakralne miejsca

Następnym zabytkiem, który warto odwiedzić będąc bezpośrednio w mieście jest Katedra Szczecińska. Jeszcze niedawno w tym miejscu można było podziwiać tylko ruiny, ponieważ podczas wojny ren budynek sakralny został prawie całkowicie zniszczony. Jednak od 2007 roku trwają tu prace renowacyjne mające na celu odnowienie całego budynku łącznie z wieżą. Jesli uda się spełnić założenia będzie ona drugą co do wielkości qw Polsce. Pokona ją jedynie Bazylika w Licheniu, która ma imponujące aż 141,5 m.

Jeśli, więc już planujemy wycieczkę do szczecina to nie powinniśmy zapomnieć o zobaczeniu tych dwóch jakże ważnych miejsc.

4 Responses to Szczecin

 1. Ksawera pisze:

  Doskonale ciekawy wpis

 2. Melchior pisze:

  Hej pozdrawiam wszelkich, bajerancka stronka.

 3. Świętomir pisze:

  Ciekawe, oczekuję na więcej.

 4. Sylwana pisze:

  także wpisze komentarz. Szałowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *