Tajlandia – egzotyczna perła Azji

Bajkowa Tajlandia to raj na Ziemi kuszący pięknymi plażami z białym piaskiem, bujną i egzotyczną roślinnością oraz ciepłą turkusową wodą. Bogate dziedzictwo kulturowe i mnogość zabytków sprawiają, iż w trakcie urlopu nie sposób się nudzić.

Tajlandia – kiedy jechać i jakie regiony zwiedzić?

Najlepszym okresem na podróż jest tzw. pora ciepła i sucha, która trwa od listopada aż do lutego. Słupek rtęci sięga wtedy od 28 do 32 kreski. Łagodna pogoda stwarza idealne warunki do poznawania najpiękniejszych zakątków kraju. To również odpowiedni czas na plażowanie oraz zwiedzanie Parków Narodowych.

Osoby pragnące wybrać się do Tajlandii samolotem (zobacz oferty – wakacje w Tajlandia.com.pl) muszą pamiętać, iż żaden regularny przewoźnik w Polsce nie oferuje bezpośrednich połączeń z tym krajem. Najlepszym sposobem transportu jest wykupienie lotu z Niemiec. Lufthansa oferuje bowiem bardzo dogodne połączenia z Bangkokiem, samolotami wylatującymi z Frankfurtu nad Menem. Czas podróży z przesiadką w Niemczech wynosi od 14 do 22 h.

Wśród turystów odwiedzających Tajlandię dużą popularnością cieszą się przede wszystkim: zlokalizowany w środkowej części kraju Bangkok (stolica państwa), Chiang Mai na północy Tajlandii, Phuket na południowo zachodnim wybrzeżu oraz wyspa Ko Samui w Zatoce Tajlandzkiej.

Przebywając w Bangkoku warto wybrać się na Stare Miasto Królewskie, gdzie znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w metropolii – Wielki Pałac. Wśród tego ogromnego kompleksu na wyróżnienie zasługuje Świątynia Szmaragdowego Buddy, uznawana za najważniejszą w mieście. Wrażenie może również wywrzeć najstarszy obiekt sakralny w Bangkoku, świątynia Wat Pho, w której mieści się monumentalny posąg leżącego Buddy.

Atrakcją miasta jest ponadto przepiękny, zielony Park Dusit z obiektami rządowymi oraz budowlami królewskimi. Turyści pragnący zwiedzić miasto Chiang Mai koniecznie powinni zaś zwrócić uwagę na Stare Miasto oraz wybrać się do Muzeum Plemiennego i Muzeum Płatków Wojny, a także pospacerować po słynnym Nocnym Bazarze. Wiele atrakcji znajduje się również w okolicach Chiang Mai. Są to m.in.: górskie wioski plemion oraz ośrodki szkolenia słoni. Zwiedzając zaś Phuket warto udać się do miejskiej Galerii Sztuki oraz muzeum przedstawiającego historię regionu, które mieści się w Hotelu Thavorn. Piękne są również okolice miasta, a w szczególności słynny Ogród Motyli oraz świątynia Wat Chalong. Tajska wyspa Ko Samui kusi zaś bajkowymi piaszczystymi plażami, dziką naturą i plantacjami plam kokosowych. Do najpopularniejszych plaż zalicza się tutaj m.in.: Chaweng i Lamai.

5 Responses to Tajlandia – egzotyczna perła Azji

 1. Gizela pisze:

  Kultowy art, ale czytałem ciekawsze.

 2. Żanna pisze:

  Interesujące, czekam na więcej.

 3. Kazimiera pisze:

  W piątek także o tym słyszałem, to zdoła być interesujące.

 4. Ulryka pisze:

  Dziwne, co o tym myślą inni.

 5. Werner pisze:

  W środę także o tym słyszałam, to zdoła być interesujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *