Tenis jako forma wypoczynku

Tenis ziemny to sport wybitnie indywidualny. Co prawda także i w tej dyscyplinie sportu istnieją formy gry zespołowej – w parach – jednak w praktyce o wygranej decydują tu przede wszystkim indywidualne umiejętności każdego zawodnika, a po części i sprzęt, jakim taki zawodnik dysponuje. Podstawowy rodzaj sprzętu, z którego korzysta każdy zawodnik grający w tenisa ziemnego to:  rakieta tenisowa, specjalne buty i strój do gry, a także piłki czy akcesoria dodatkowe typu naciągi lub owijki.Wszystkie tego typu przedmioty oferuje praktycznie każdy sklep tenisowy – zwykle kupić można tu także profesjonalny sprzęt do gry w badmintona czy squash.

Podstawowym sprzętem, bez którego nie może obejść się żaden tenisista, jest oczywiście rakieta tenisowa. W tenisa ziemnego można grać w zwykłym dresie czy pierwszych lepszych butach sportowych, ale gra bez rakiety jest po prostu niemożliwa. Dobrej jakości profesjonalne rakiety do gry w tenisa to wydatek rzędu kilkuset złotych. Oczywiście istnieją również modele droższe, ale nie każdy sklep tenisowy ma takie produkty w swojej ofercie – po prostu sięgają po nie wyłącznie zawodowcy, a takich jak na razie w naszym kraju nie ma zbyt wielu. Rakiety tenisowe różnią się od siebie nie tylko jakością wykonania, ale także wielkością, długością, powierzchnią główki czy średnicą rączki. Szukając sprzętu odpowiedniego dla siebie, warto zwrócić uwagę na każdy z tych elementów. Tylko w ten sposób kupimy rakietę, która będzie odpowiadała naszym parametrom fizycznym oraz posiadanym przez nas umiejętnościom.

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o znaczenie sprzętu w tenisie, wypada umieścić obuwie tenisowe. Buty w tenisie ziemnym odgrywają niezwykle ważną rolę. Dobrej jakości obuwie dopasowane do rodzaju nawierzchni, na jakiej gra tenisista, pozwala zachować lepszą koordynację podczas meczu czy treningu, a także zapobiega poślizgnięciom czy innego typu kontuzjom, na przykład przypadkowym skręceniom kostki. Buty tenisowe sprzedają nie tylko sklepy ze sprzętem do gry w tenisa, ale także inne sklepu z odzieżą lub obuwiem sportowym.

Kolejne miejsce na liście sprzętu potrzebnego do gry w tenisa zajmują piłki tenisowe. Gra bez piłki nie jest możliwa, tak jak i gra bez rakiety tenisowej. Jednak w tym przypadku wydatek związany z zakupem nawet kilku opakowań piłek tenisowych będzie zdecydowanie mniejszy niż koszt zakupu średniej klasy rakiety. Piłki do gry w tenisa sprzedaje każdy sklep tenisowy. Oczywiście sprzęt tego typu kupimy również w zwykłym hipermarkecie, w praktyce jednak zdecydowanie lepiej zaufać profesjonalnym piłkom oferowanym przez specjalistyczne sklepy tenisowe.

W sklepach ze sprzętem tenisowym kupimy również inne przedmioty, w tym stroje do gry czy dodatkowe akcesoria. W większości przypadków są to rzeczy kierowane dla profesjonalistów, którzy z tenisem wiążą swoją przyszłość.

3 Responses to Tenis jako forma wypoczynku

  1. Gościrad pisze:

    Najczęściej nie piszę postów, jednak ten napis jest Naprawdę ciekawy.

  2. Radomił pisze:

    Ciekawe, czekam na więcej.

  3. Rafael pisze:

    W sobotę także o tym słyszałem, to może być zajmujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *