Ustronie Morskie dla aktywnych fizycznie

Pobyt na plaży w wakacje to nie tylko okazja do wypoczynku. Jeśli mamy inne plany oraz lubimy ruch to z pewnością w tym nadmorskim kurorcie znajdziemy bardzo dużo różnych zajęć, które będą dla nas idealnym wyjściem. Bardzo ważny podczas wypoczynku ruch możemy znaleźć w postaci wycieczek rowerowych. Wystarczy tylko skorzystać z szlaku, który zaczyna się od niemieckiego Barth aż do Ustronia Morskiego. Jest to jedna z międzynarodowych tras rowerowych a liczy sobie łącznie około 315 km długości co oznacza naprawdę długą wycieczkę. Mówi się, że w okolicach ma powstać przedłużenie trasy. Na razie są to tylko plany, ale według nowych założeń ścieżka mogłaby się rozciągać aż do Kaliningradu.

Jeśli ktoś jednak woli krócej

W okolicy znajdują się także o wiele krótsze trasy, które również są gorąco polecane przez wszystkich cyklistów lubiących dobrą jazdę. W tym wypadku mowa o 11 kilometrowym odcinku, który znajduje się na zachód od portu w Kołobrzegu. Dalej trasa podąża do Dźwirzyna, a następnie już możemy zaliczyć kolejny 8 km odcinek podziwiając po drodze Latarnię morską w Gąskach. Tak, więc możemy przebyć trasę etapami Szczególnie ciekawy jest odcinek rozpoczynający się w wspomnianych Gąskach ciągnący się aż do samego Mielna. Jest to klimatyczna 20 kilometrowa trasa. W trakcie jazdy możemy zobaczyć przede wszystkim bardzo zabytkowe umocnienia, które powstały w okresie zimnej wojny, a jeśli lubimy malownicze zakątki to z pewnością nie może nam umknąć ujście rzeki Czerwonej. W pobliżu znajduje się także kolejne historyczne miejsce. Tym razem mowa o wsi Rusowo a dostać się tam możemy za pomocą miejskich dróg . Jeśli jesteśmy pasjonatami drzew to w okolicy znajdują się również dwa najstarsze dęby w całej Polsce Bolesław i Warcisław.

Rekreacja także ważna

Dla osób, które lubią także oprócz jazdy na rowerach rekreację również jest coś interesującego. W końcu największą atrakcją Ustronia Morskiego jest bardzo nowoczesne Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios. Atrakcje, które tam znajdziemy to przede wszystkim kryte i otwarte baseny, a także dobrze oświetlone korty tenisowe. To ciekawa propozycja, bowiem na kortach tenisowych będziemy mieli okazję do doskonalenia naszej gry tenisa, natomiast tory pływackie pozwolą nam poprawić czas pływania na ustalone dystanse. Z kolei najmłodsi będą doskonale bawić się w profesjonalnie przygotowanym aquaparku. Podsumowując wybierając się w te okolice na pewno nie będziemy czuć się zawiedzeni. Otrzymamy, bowiem wszystko to, co faktycznie może nam się przydać.

5 Responses to Ustronie Morskie dla aktywnych fizycznie

 1. Faustyn pisze:

  Całkowicie atrakcyjny tekst

 2. Karina pisze:

  W sobotę także o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być interesujące.

 3. Hieronim pisze:

  Na ogół nie piszę postów, lecz ten tekst jest Naprawdę ciekawy.

 4. Berno pisze:

  również wpisze zapisek. Szałowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

 5. Ciechosława pisze:

  Od kilku dni czułem, że tak może być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *