Znane mazurskie porty żeglarskie

Mazury, jako polska stolica żeglarstwa, bogate są w miejsca powiązane z tym wyjątkowym sportem. Decydując się na przygodę żeglarską w tym regionie warto zatem zaznajomić się z ofertą mazurskich portów oraz poznać ich najistotniejsze walory. Poniżej przedstawiony jest opis kilku wybranych portów z uwzględnieniem ich lokalizacji oraz walorów.

Ekomarina

Ten nowoczesny i jeden z najbardziej interesujących na Mazurach port mieści się w samym centrum Giżycka, w pobliżu skupiska restauracji oraz pubów. To świetna przystań dla żeglarzy i turystów. Położony nad jeziorem Niegocin port obejmuje również wielkie pole kempingowe, kuchnię, sanitariaty, a także pralnię. W tym miejscu można także zasmakować prawdziwej, sportowej rywalizacji, ponieważ co roku Ekomarina organizuje zawody żeglarskie. Cumowanie łodzi w sezonie kosztuje tu zaledwie 20zł za dobę.

 

Marina Lester Club

Kolejnym wartym polecenia portem nad jeziorem Niegocin jest mieszczący się w Rydzewie Marina Lester Club. Przystań ta, współpracując z innymi firmami, oferuje swoim gościom różne wyjątkowe atrakcje dostępne po wcześniejszej rezerwacji, takie, jak lot balonem, wiatrakowcem, samolotem Cessna i wiele innych, o które warto jest dopytać na miejscu. Dla noclegowiczów dostępne są pokoje w apartamentach Marina Lester House, a cumowanie łodzi kosztuje 60zł za dobę. Można również nabyć kartę klubowej, która gwarantuje zniżkę o 10zł.

Marina Sztynort

Ten, największy na Mazurach Północnych, port w Węgorzewie co roku otrzymuje pięć gwiazdek w rankingu sporządzanym przez magazyn „Żagle”. Chętnie powracają do niego żeglarze oraz turyści, a także artyści, którzy występują w amfiteatrze na terenie tej wyjątkowej mariny. Dla zainteresowanych noclegiem podróżnych Gospoda Sztynorocka oferuje pokoje oraz apartamenty do wynajęcia, a w tawernie znajduje się restauracja, która zmieści nawet 65 osób i wyposażona jest w piwnicę pełną win ze wszystkich stron świata. Cumowanie jachtów w okresie wakacyjnym wyniesie nas tutaj 80zł za dobę.

 Port Royal

Położony na śródlądziu Zatoki Tracz jeziora Kisajno, czysty i komfortowy Giżycki Port Royal przyciąga tych, którzy poszukują ciszy oraz spokoju. Opłata za cumowanie wynosi tu 60zł, dostępny jest również parking samochodowy za opłatą 15zł za dobę. Z dala od gwaru można tu wypocząć i dobrze zjeść w Tawernie Biały Szkwał, przenocować w Hotelu Helena, napawać się widokiem otaczającej port zieleni oraz wyczarterować jacht. Odwiedzając to wyjątkowe i ciche miejsce warto zorientować się również w ofercie jachtów, która jest tam jedną z najbogatszych i najbardziej interesujących na Mazurach. Cała oferta jest dostępna również na portalu www.naczarter.pl, gdzie można zarezerwować sobie jacht z wyprzedzeniem. Port Royal, przez wzgląd na swoje umiejscowienie, stanowi wygodne miejsce do rozpoczęcia szlaku zarówno na północ jak i na południe Mazur, dlatego warto zdecydować się tam zatrzymać i zdecydować się na czarter jachtu właśnie w tym porcie.

 Bogaty wybór jachtów na czarter – www.naczarter.pl

W mazurskich portach, marinach i stanicach na żeglarzy czekają jachty. Wyczarterować jacht można nie tylko na miejscu, lecz także przez Internet, korzystając z nowoczesnego portalu rezerwacji online – www.naczarter.pl, który oferuje czarter nowoczesnych, solidnych i sprawdzonych jachtów.

Na tej platformie online każdy zainteresowany może znaleźć jacht dla siebie, dzięki rozbudowanej galerii zdjęć użytkownik jest w stanie sprawdzić jakość jachtu i stan wnętrza. Rezerwacji można dokonać online bezpośrednio po rejestracji składając zamówienie na wybrany jacht i określony termin czarteru.

Platforma www.naczarter.pl pozwala nie tylko dokonać rezerwacji, ale także dzięki funkcjom społecznościowym umożliwia znalezienie innych pasjonatów żeglarstwa, z którymi można stworzyć ekipę i wspólnie wybrać się na mazurską wyprawę pod żaglami. Zapraszamy do portalu www.naczarter.pl

4 Responses to Znane mazurskie porty żeglarskie

 1. Więczysław pisze:

  Całkiem ciekawy wpis

 2. Tyburcjusz pisze:

  W całości dobry wpis

 3. Lechosław pisze:

  W środę również o tym słyszałam, to może być fascynujące.

 4. Gabor pisze:

  Najczęściej nie piszę komentarzy, lecz ten napis jest bardzo dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *